Stany lękowe i zmiany nastroju - co się dzieje?

Witam! Mam 16 lat. Ostatnio zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Mam stany lękowe, zmiany nastrojów, zaburzenia osobowości. Nie wiem, co się dzieje. Myślałam nad wizytą u psychologa, by sobie ulżyć. Czasem po prostu nie mogę wytrzymać. Stany lękowe pojawiają się mniej więcej co dwa tygodnie. Przez ten czas, gdy ich nie mam, strasznie się boję, że wrócą. Proszę o radę. Czy mogę brać jakieś leki, które mnie uspokoją i pozwolą funkcjonować bez stresu?

Witam!

Podajesz zbyt mało informacji na temat swoich obajwów, dlatego proponowałabym, abyś udała się do psychologa lub lekarza psychiatry. Pamiętaj, że samodzielne przyjmowanie leków bez konsultacji z lekarzem, może skutkować jeszcze gorszym samopoczuciem. Chciałabym również zwrócić Twoją uwagę na fakt, że często w tym wieku, w którym jesteś, mogą pojawić się stany lękowe czy zmiany nastroju - jest to charakterystyczna cecha okresu dojrzewania. Oczywiście nie oznacza to, że należy je bagatelizować, ale postaraj się relaksować i zajmować czas przyjemnościami. Jeżeli jednak Twoje samopoczucie psychiczne będzie utudniało Ci funkcjonowanie, to jak najbardziej możesz skorzystać z pomocy psychologa.
Pozdrawiam