Stany lękowe - jak sobie pomóc?

Mam 18 lat. Chodzę do ogólniaka. Jeszcze niedawno miałam marzenia i chociaż niewielka była szansa na ich spełnienie, uparcie dążyłam do celu. Teraz miewam jakieś dziwne stany lękowe: boję się śmierci, końca świata na temat którego teraz tyle się mówi. Wiem, to tylko brednia, bo media nie mają o czym pisać i nie mają żadnych dowodów. Poza tym mam problemy z ojcem. On jest zaleczonym alkoholikiem, ale czasem ma nawroty. Jednak nie to jest problemem, lecz fakt, że on nie okazuje mi miłości. Nie pomaga mi w niczym, ignoruje to co mówię i poniża moją osobę. Poza tym wszystko jest w porządku. Nie mam żadnych problemów. Wracając do tematu. Boję się tego, co jest po drugiej stronie, boję się wojny. I ciągle zastanawiam się czy życie ma sens, skoro mogę umrzeć w każdej chwili, chociażby w wypadku. Przecież tyle jest nieszczęść na świecie. Nie wiem, jak sobie pomóc. Proszę o odpowiedź.

Witam,

Znalazłaś się w trudnej sytuacji, w której dręczy Cię wiele pytań na które nie potrafisz znaleźć odpowiedzi, co wzbudza w Tobie lęk. Sytuacja jest dodatkowo pogarszana przez trudną relację z ojcem - obawiam się, że wpływ na to może mieć Jego choroba.

Najważniejsze jednak to skupić się teraz na Twoich problemach. Trudności jakie opisałaś mogą wskazywać na pewne zaburzenia natury psychicznej, stąd serdecznie zachęcam Cię do skorzystania z porady psychologa. Środowisko w jakim dorastałaś ma bardzo silny wpływ na to, kim jesteś obecnie. Sądzę, że warto też skorzystać z możlwości udziału w grupie wsparcia dla DDA czyli Dorosłych Dzieci Alkoholików. Takie spotkania są organizowane na terenie całej Polski, a dokładne adresy znajdziesz w internecie. Możliwość konfrontacji swoich przeżyć z innymi oraz świadomość, że nie jesteś sama może pozytywnie wpłynąć na Twoje samopoczucie.

Pozdrawiam

Witam,

problem psychologiczny wymaga specjalistycznego leczenia, np. metodą psychoterapii, ukierunkowane leczenie może wpłynąć na dobrostan psychiczno - fizyczny, a tym samym poprawi się jakość życia.
Proszę rozważyć dla siebie pomoc w formie psychoterapii.

Pozdrawiam serdecznie