Stany lękowe po paleniu marihuany

Od pół roku paliłam marihuanę dzień w dzień, czułam się po niej wspaniale, aż do pewnego dnia kiedy po zapaleniu znalazłam się w okropnym stanie lękowym. Zaraz po tym zdecydowałam się rzucić palenie, jednak po tygodniu mimo tego że nie paliłam złapał mnie ponownie ten stan lękowy, od tamtego czasu nic nie jest tak samo, lęki ciągle powracają. Ile to jeszcze może potrwać? Czy jestem w stanie sama sobie z tym poradzić? Paliłam rok, po przerwaniu nie mam innych objawów tylko lęk.

Zalecam konsultację psychiatryczną. Objaw może być związany z paleniem, ale nie musi.,, Towar,, często bywa zanieczyszczony, a zawarte substancje mogą uszkadzać CUN.

Dzień dobry!

Działanie substancji psychoaktywnych może być różne u każdego człowieka i nie ma pewnych reguł, po jakim czasie i w jaki sposób skutki uboczne będą słabły czy miną. Proszę osobiście skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub lekarzem psychiatrą.

Pozdrawiam!

Dzień dobry. Stany lękowe mogą być związane z paleniem marihuany ale też nie muszą. Po pierwsze warto dopytać o dokładny charakter tego lęku (np. kiedy się pojawia, jak często, jakie są objawy fizjologiczne itp). Pisząc, że lęk może być pośrednio związany z paleniem marihuany np. może coś się wydarzyło w Pani życiu lub coś się zmieniło co wywołało intensywny lęk "super ego", w skrócie wynikający z poczucia winy. Ale to już są kwestie na kontakt indywidualny np. z lekarzem psychiatrą / psychologiem klinicznym / psychoterapeutą, choć psychiatra wydaje się być w tym momencie najlepszym wyborem. Może być też tak, że szukając informacji na ten temat w internecie np. na forach internetowych, tylko podnosi sobie Pani poziom lęku. Proszę potraktować to bardzo poważnie i odbyć konsultację z lekarzem psychiatrą. Pozdrawiam.