Stany lękowe, samotność i paraliż

Od paru lat cierpię na jak ja to nazywam stany lękowe, gdy to dolegliwość mnie dopadnie wydaje mi się że ściany pomieszczenia w którym sie znajduje zblizaja się do siebie i zgniatają mnie, dzieje sie to zawsze gdy czuje się samotna, dostaje wtedy paralizu i nie moge sie ruszyc. Ma to tez inna formę w której przeraza mnie wyjscie z mieszkania do ludzi i ogolnie spotkanie na ulicy z obcymi ludzmi. Prosze pomozcie! Chce normalnie zyc..

Pani nazwa jest najprawdopodobniej celna. Na początek sugeruję organizowanie sobie regularnych spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Proponuję wychodzić z domu jak najczęściej, nawet jeśli miałoby to oznaczać początkowo tylko wyjście przed klatkę. Niestety aby skutecznie sobie z nimi poradzić musi Pani udać się do terapeuty. Bez skutecznej psychoterapii może być Pani trudno poradzić sobie ze swoim problemem.

http://www.gabinetzmian.pl