Stany niepokoju i walka z emocjami

mam problem, po ostatniej awanturze w domu strasznie się denerwuję przyspiesza mi tętno trzęsą się ręce , nawet budzę się i cała dygoczę . Boję się że ktoś znów powie coś przykrego , że skrytykuje . jak mam radzić sobie ze stanami niepokoju i jak zapanować nad emocjami?

Witam Panią,
nie ma rozwiązania, które można tu napisać, a Pani je stosując wyciszy to wszystko o czym Pani pisze. Proponuję konsultację u psychoterapeuty, z którym będzie mogła Pani przyjrzeć się temu co sprawia, że Pani tak funkcjonuje, jak w opisie.
Pozdrawiam
Wojciech Romatowski
Psycholog, Certyfikowany Psychoterapeuta Gestalt
www.psycholog.piasta.pl

Witam. Rozumiem, że znajduje się Pani w otoczeniu, które swoimi zachowaniami (wypowiedziami) sprawia Pani przykrość. Czuje się Pani bezradna i trudno jest Pani się w tej sytuacji obronić. Skutkiem tego pojawiają się psychosomatyczne reakcje typu trzęsących się rąk. Warto przemyśleć, czy w takim miejscu powinna Pani przebywać? Na pewno należałoby skorzystać z pomocy psychologa.