Starania o dziecko a borelioza u partnera

Dzień dobry, z mężem od trzech miesięcy staramy się o dziecko. Wczoraj okazało się, że mąż ma boreliozę (rok temu ugryzł go kleszcz, obecnie ma bardzo mocne bóle stawów kolanowych), na jak długo powinniśmy zaprzestać starań o dziecko? Czy tylko na okres leczenia, czy jak czas po zakończeniu leczenia? Nie chcielibyśmy zaszkodzić naszemu dziecku. Czy w ogóle borelioza u męża może być szkodliwa dla przyszłego dziecka?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.
Borelioza u partnera nie powinna stanowić problemu ani teraz ani (tym bardziej) po leczeniu.