Starania o dziecko i badanie HSG

DZIEŃ DOBRY, STARAM SIĘ Z MĘŻEM O DZIECKO JUŻ 9 MIESIĘCY, OSTATNIO MIAŁAM MIEĆ BADANIE HSG ALE NIESTETY SPRZĘT MIAŁ AWARIĘ. MIAŁAM WYREGULOWANE JUŻ CYKLE NA 31 DNI, OWULACJĘ MIAŁAM I PĘCHERZYK PĘKAŁ ALE NIESTETY NIE ZASZŁAM W CIĄŻĘ... JAKA MOŻE BYĆ PRZYCZYNA? CZY TO BADANIE POMOŻE NAM? MĄŻ NIE BYŁ JESZCZE BADANY. PROSZĘ O ODPOWIEDŹ MONIKA

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Trudno przypuszczać co może być powodem niemożności zajścia w ciążę w Państwa przypadku. Jeżeli cykle zostały uregulowane może to wykluczać zaburzenia hormonalne. Badanie HSG jest wskazane by uwidocznić czy jajowody są drożne. Koniecznie należy je wykonać. Dodatkowo w razie nie wykrycia patologii w/w proponuję badanie nasienia.