Starania o dziecko, nieregularne miesiączki a polip

witam, mam 29 lat staram się o dziecko prawie 1,5 roku. Lekarz od niepłodności stwierdził u mnie dużego polipa, poszłam na histeroskopię do innego lekarza z polecenia poprzedniego, który też twierdził, że to duży polip. Po histeroskopii okazało się, że mam grubą błonę śluzową. Dodam, że mam nieregularne miesiączki od roku, silne bóle podczas miesiączki również podczas stosunku. Lekarz wzruszył ramiona i powiedział, że ze mną wszystko w porządku. Zastanawiam się nad zmianą lekarza.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli starania trwają już tak długo jest to powód do poszukiwania przyczyn niepłodności (zwykle przejściowej). Konieczne jest wykonanie oznaaczeń poziomu hormonów w konkretnej fazie cyklu. Pomocne może okazać się także badanie USG. Starania warto prowadzić pod kontrolą ginekologa. ( może być inny niż do tej pory)