Starania o dziecko po poronieniu

witam, mam 20 lat i jestem po poronieniu. Odbyłam już 2 pełne cykle. Oczywiście są one prawidłowe i regularne. moje pytanie jest następujące: jak długo muszę czekać ze staraniami ? W szpitalu lekarz powiedział mi że 3 miesiące, mój ginekolog mówi że nie może być mniej niż 6 miesięcy a jeszcze inny powiedział mi że dwóch miesiącach.. proszę o wskazówki bo już całkiem jestem skołowana. każdy mówi co innego a ja boję się że może się to powtórzyć

Witam,
W mojej pracy psychoterapeutycznej z kobietami po doświadczeniu poronienia, obserwuję, iż to kwestia indywidualna. Ważne jest, aby była Pani świadoma, że czym innym jest gotowość na poziomie biologicznym, a czym innym gotowość emocjonalna. Wiele Pań ignoruje aspekt psychiczny. Odczekują 3 miesiące i ponawiają próby zajścia w ciąże, a na poziomie nieświadomym borykają się z lękiem, czy historia się nie powtórzy. Poronienie na poziomie emocjonalnym to strata dziecka, która wymaga czas na przejście żałoby. A żałoba to okres ok 6 do 9 miesięcy. Proszę obserwować siebie i sprawdzać swoją gotowość emocjonalną. Ważne jest, aby w kolejnej ciąży mogła poczuć radość, a nie być w lęku. Pozdrawiam