Dni płodne po odstawieniu tabletek Levomine

Witam! Mam 29 lat. Od kwietnia tego roku brałam tabletki anty o nazwie LEVOMINE. Na przelomie wrzesnia-pazdz. wypadla 7dniowaq przerwa na okres. Po tym cxasie wzielam tylko 1 tabletke z kolejnego listka i odstawilam tabletki. Chcemy z mezem starac sie o kolejnego dzidziuisia. Normalnie kolejny okres (jesli bralabym tabletki) wypadlby 26 pazdz. a 29ego powinnam brac kolejna z 21 tabletek. Wowczas dni plodne wypadalyby miedzy ok 10-14 padz. Jednak dzis mam plamienie (chyba po odstawieniu tabletek) jesli odstawilam te tabletki...czy dni plodne wciaz wypadaja tak samo tj miedzy 10-14 pazdz? Czy to teraz ulega zmianie? Dziekuje za odp i pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli odstawiła Pani tabletki, Pani gospodarka hormonalna musi "wrócić do normy", co oznacza, że przez pewien czas nie będzie możliwości konkretnego określenia dni płodnych tylko na podstawie kalendarzyka. W tym celu sugeruję raczej użycie testów owulacyjnych lub monitorowania USG.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Po odstawieniu tabletek proszę odczekać 2-3 pełne cykle przed zajściem w ciążę.