Staranie się o dziecko - czy wszystko jest ok?

Miesiączkę mam regularnie co 27 dni.
Od kilku miesięcy staramy się z mężem o dziecko i nic. Przez ostatnie 3 miesiące biorę B*** ( pół tab. na noc) i D*** (od 14 dnia cyklu). Do tej pory wszystko było ok, ale podczas ostatniej miesiączki (21.05.2010) coś mnie zaniepokoiło.
Dostałam ją planowo, ale była skąpa i tylko przez 3 dni była krew (gdzie zawsze trwało to przez 6 dni i była obfita), a następnie pojawiło się brązowe plamienie i jeszcze się nie skończyło. Zdziwiłam się, bo przed spodziewaną miesiączką nie bolały mnie ,aż tak piersi i brzuch gdzie zawsze "umierałam". Dopiero dziś zauważyłam dziwne pobolewanie w okolicy lewego jajnika i takie jakby parcie na pęcherz. Testu nie robiłam, bo jeszcze chyba za wcześnie. Czy coś jest nie tak?

Lek. Łukasz Kowalski

Miesiączkę mam regularnie co 27 dni.
Od kilku miesięcy staramy się z mężem o dziecko i nic. Przez ostatnie 3 miesiące biorę B*** ( pół tab. na noc) i D*** (od 14 dnia cyklu). Do tej pory wszystko było ok, ale podczas ostatniej miesiączki (21.05.2010) coś mnie zaniepokoiło.
Dostałam ją planowo, ale była skąpa i tylko przez 3 dni była krew (gdzie zawsze trwało to przez 6 dni i była obfita), a następnie pojawiło się brązowe plamienie i jeszcze się nie skończyło. Zdziwiłam się, bo przed spodziewaną miesiączką nie bolały mnie ,aż tak piersi i brzuch gdzie zawsze "umierałam". Dopiero dziś zauważyłam dziwne pobolewanie w okolicy lewego jajnika i takie jakby parcie na pęcherz. Testu nie robiłam, bo jeszcze chyba za wcześnie. Czy coś jest nie tak?

Witam!

Jest zbyt wiele możliwych przyczyn, by na podstawie samego opisu, można było wskazać jedną konkretną. Jeżeli dolegliwości będą się nasilać, proponuję wizytę u ginekologa w celu wykluczenia, infekcji (np. zapalenie przydatków), plamienia mogą być również działaniem niepożądanym przyjmowanych przez Panią leków.

Oczywiście takie objawy również mogą być związane z zajściem w ciążę, dlatego jeżeli od daty ewentualnej koncepcji minie 7-10, należy wykonać test ciążowy.

Zapraszam do zapoznania się się z artykułem: Wczesne objawy ciąży

Serdecznie pozdrawiam!