Staranie się o dziecko - dni płodne

Witam z góry,
mam jeszcze jedno pytanie. Natomiast, gdy staram się o drugie dziecko już 7 miesięcy i nie mogę zajść to co to znaczy, że nagle nie jestem płodna? To na pewno niemożliwe, tak mi się wydaje, a chcę dodać, że same cykle mi się zmieniły.
Dostaję już 3 miesiąc 27 26 22 teraz dostałam to dobrze, czy źle i kiedy mogę mieć owulacje?
Dziękuję z góry

Lek. Łukasz Kowalski

Witam z góry,
mam jeszcze jedno pytanie. Natomiast, gdy staram się o drugie dziecko już 7 miesięcy i nie mogę zajść to co to znaczy, że nagle nie jestem płodna? To na pewno niemożliwe, tak mi się wydaje, a chcę dodać, że same cykle mi się zmieniły.
Dostaję już 3 miesiąc 27 26 22 teraz dostałam to dobrze, czy źle i kiedy mogę mieć owulacje?
Dziękuję z góry

Witam!

O diagnostyce niepłodności pisałem już w poprzedniej odpowiedzi. Natomiast, jeżeli chodzi o sprawdzanie, czy Pani cykle są owulacyjne (przy zaburzeniach hormonalnych mogą pojawić się cykle bezowulacyjne), warto obserwować swoje dni płodne. Polega to na obserwacji śluzu oraz na pomiarze temperatury w pochwie, rano przed wstaniem. Więcej informacji na ten temat: Wybór metody antykoncepcyjnej.
Jeżeli w dalszym ciągu będą kłopoty, to proponuję umówienie się z ginekologiem na wizytę i badanie usg przezpochwowe w przewidywalnym okresie przedowulacyjnym np. 9-10 dzień cyklu, by sprawdzić, czy jest u Pani pęcherzyk dominujący (który pęknie podczas owulacji uwalniając komórkę jajową) - w ten sposób potwierdzi się, czy cykle są owulacyjne.

Serdecznie pozdrawiam!