Staranie się o dziecko po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam biorę pigułki microgynon 21 od 17 lat,bez żadnej przerwy,mam bardzo silne tyłozgięcie macicy,planujemy ciążę,chciałam zapytać czy 2 miesięczna przerwa w przyjmowaniu tabletek będzie wystarczająca na oczyszczenie organizmu? Nie mieliśmy w rodzinie przypadków ciąży mnogiej ,jednakże czytałam kilka artykułów na ten temat i zdania są podzielone.Mój lekarz ginekolog twierdzi że od razu po odstawieniu pigułek możemy starać się o dziecko/

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście zaraz po odstawieniu według obserwacji szansa na ciążę mnogą jest większa niż później. Nie jest to jednak reguła. Proponuję doczekać 2-3 pełne cykle.