Staw kolanowy z obecnością zwiększonej zawartości płynu w wyniku badania

Witam, po dokonaniu RM dostałem wyniki których w ogóle nie rozumiem.... Może ktoś się na tym zna i mi może pomóc... Prawy staw kolanowy z obecnością dyskretnie zwiększonej zawartości płynu. Wiązadło krzyżowe przednie o zatartym obrysie [ pogrubiałe 10-11mm], o nieco podwyższonej intensywności sygnału, o zachowanej ciągłości - cechy uszkodzenia I stopnia. Wiązadło krzyżowe tylne i zachowanej ciągłości i wyraźnie pogłębionym łuku. Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na proces zapalny stawu. Wysięk czyli innymi słowy mówiąc płyn o którym mowa to najbardziej charakterystyczny wykładnik zapalenia w obrębie stawu. W tej sytuacji należy zastosować leczenie p/zapalne.