Stawianie baniek 5-letniej córce a zapalenie płuc

Witam jestem mamą 5letniej córeczki która mi bardzo choruje .Jak często można stawiać bańki ,dodam że ostatnio dziecko miało zapalenie płuc w styczniu i miała postawione bańki,jaki odstęp muszę odczekać by znów postawić bańki i czy można często stawiac bańki,ponieważ mi dziecko znów zachorowało.Dziękuję i pozdrawiam.

Mikołaj Cyganok

Witam! Należy bardzo uważać przy stawianiu baniek, szczególnie u dzieci. Spowodowane jest to tym, że przy infekcjach dróg oddechowych przebiegających z ich spastycznością, bańki zamiast pomóc, mogą zaszkodzić, powodując nasilenie dolegliwości. Sugeruję zatem, aby udać się z córeczką do lekarza rodzinnego/pediatry, który zbada Pani dziecko, oceni jego stan i w zależności od wyniku badania fizykalnego, zebranego wywiadu i objawów klinicznych, odpowiednio pokieruje procesem terapeutycznym.