Stękanie i problemy z wypróżnianiem u noworodka

Witam mam takie pytanie , moja dziewczyna urodziła dziecko w 35 tygodniu i 6 dni , jest to wcześniak i jest to dziewczynka urodzona przez cesarkę ponieważ dziewczyna miała zatrucie ciążowe . Dziecko dośc często stęka w nocy i nawet w dzień przy wyprużnianiu się i nie tylko , ściska koc i rusza głową czasami . Ja mówię że ją boli brzuch bądź ma lekką kolkę i kazałem dziewczynie pic raz dziennie lub co drugi dzień cherbate koperkową żeby dziecku było lżej z tą kolką . Ona twierdzi że nie można .

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Herbatka koperkowa może pomóc w tej sytuacji. Warto jednak podawać ją dziecku.