Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stenoza kanału kręgowego a wskazania do operacji

stenoza kanału kręgowego. Wymiar AP kanału kręgowego wynosi: C4-C5- 9,2mm, C5-C6- 8mm, C6-C7-7mm, sygnał z rdzenia praidłowy.C4-C5 niewielkie uwypuklenie krążka i drobne osteofity na kr. trzonów. zmiany modeluja worek oponowy i uciskaja rdzeń. C5-C6. C6-C7 osteofity z tylno bocznych kr. trzonów oraz uwypuklone krążki modelują worek oponowy, uciskaja rdzen, zwężają zachyłki boczne oraz otwory międzykregowe. Czy operacja jest na tym etapie konieczna????? Czy stenoza kanału kręgowego to schorzenie, które faktycznie jest na tyle groźne dla zdrowia, że należy natychmiast podjąć operację czy może dałoby się spróbować rehabilitacji, antybiotykoterapii albo innych środków? Bardzo nie chciałbym teraz operacji, wolałbym spróbować za wszelką cenę leczenia stenozy kanału kręgowego innymi sposobami. Czy to możliwe? Proszę o odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 51 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Jeżeli specjalista opisując badanie zwrócił uwagę na modelowanie worka oponowego oraz ucisk na rdzeń a dodatkowo występują nieprzyjemne objawy bólowe czy też drętwienia operacja odbarczająca jest jak najbardziej wskazana.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy