Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Sterydy a wyniki na boreliozę

Od 14 lat choruję na mieszaną chorobę tkanki łącznej i nieprzerwanie przyjmują leki sterydowe w małych dawkach (calcort 4mg-odpowiada encortonowi 5mg). 8 tygodni temu miała spotkanie z kleszczem, wyniki badania krwi to Igg 4,19 co według norm stanowi wynik negatywny, natomiast Igm 16,67 co według norm oznacza wynik graniczny (negatywny był do 16). wiem,że sterydy zaburzają wyniki i obawiam się,że stąd wynik jest graniczny a nie pozytywny. Metoda wykonania badania ELISA. Jak to interpretować?
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Lek. Bartosz Małek
70 poziom zaufania

Szanowna Pani,
Wyniki oznaczenia p/ciał w kierunku Borrelia należy odnosić do stanu zdrowia pacjenta. Wymagana jest konsultacja u specjalisty chorób zakaźnych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy