Stłuczenie mózgu w przeszłości a zabieg chirurgiczny przeprowadzony pod narkozą

Czy po stłuczeniu mózgu (10-dniowa śpiączka w wyniku wypadku komunikacyjnego) 10 lat temu mogę mieć przeprowadzony zabieg chirurgiczny do którego potrzebna jest narkoza? Trwałymi następstwami tego co stało się kiedyś jest uszkodzony nerw okoruchowy, gorsze przepływy w mózgu w lewej półkuli i pewne zmiany w lewym płacie czołowym - normalnie chodzę, jem, śpię, mówię, tanćczę, jeżdżę autem, latem samolotem itd.

Kwalifikacji dokonuje specjalista anestezjolog.
Ocenia Pani aktualny stan zdrowia i oczywiście zapoznaje się z wywiadem.
I tylko on może podjąć odpowiedzialną decyzję.
Pozdrawiam ciepło

Dr n. med. Adrianna Wilczek

SZanowna Pani - przed planowanym zabiegiem konieczne będzie badanie neurologiczne, ale to ANESTEZJOLOG zadecyduje ostatecznie o rodzaju znieczulenia i ew. jego konsekwencjach oraz ryzyku.

Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Gastrolog, Proktolog.