Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stomia tymczasowa a operacja rekonstrukcji jelita

Mój mąż ma stomię tymczasową.W pażdzierniku plnowana jest operacja rekonstrukcji jelita.Jakie mogą wystąpić nieprawidłowości w funkcjonowaniu jelita/po jego zespoleniu z zachowaną odbytnicą/?
ponad rok temu

Historia przeszczepienia wysp trzustkowych

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Wszelkiego typu powikłania po zabiegu ponownego zespolenia jelit mogą mieć charakter przemijający lub utrwalony. Z pewnością nalezy wspomnieć o zaburzeniach jelitowych, biegunce, dolegliwościach bólowych ale także o rozejściu się rany, perforacji, braku pasażu jelitowego oraz zakażenia jamy otrzewnowej bakteriami z treści kałowych. W większości przypadków jednak stan chorego po operacji dość szybko się poprawia i można wrócić do ''codzienności'' Oczywiście przez pewien okres należy stosować odpowiednią dietę.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam , po prawidłowo przeprowadzonych operacjach tego typu pacjent powinien wyjść bez obniżenia komfortu życia. Jak to jednak w życiu (a zwłaszcza w medycynie) bywa , mogą przytrafić się powikłania , które mogą ten komfort obniżyć , życzę powodzenia , zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0

Z reguły po takim odtworzeniu ciągłości przewodu pokarmowego nie występują żadne problemu. Stolec powinien po 3-4 dniach od operacji pojawić się drogami naturalnymi. Z reguły na początku mogą wystąpić problemy z oddaniem stolca (zaparcia), gdyż niefunkcjonujący odcinek jelita grubego przez dłuży czas może dopiero po pewnym okresie czasu wrócić do normalnej funkcji perystaltycznej.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy