Stosowanie Aknenorminu przy epilepsji

Witam. Od ponad 4 lat choruję na epilepsję. Oczywiście przyjmuję regularnie leki ( Depakine Chrono 300 i 500). Niestety borykam się również z trądzikiem. Niedawno mój lekarz dermatolog zaproponował mi lek Aknenormin. Stąd moje pytanie : Czy są jakieś przeciwwskazania do tego, aby zażywać oba leki jednocześnie? Dziękuję za odpowiedź.

Piotr Jurczyk

Witam. Podane przez Panią leki nie wchodzą ze sobą w istotne interakcje, natomiast oba mogą powodować uszkodzenie wątroby od lekkiego (podwyższenie poziomów enzymów wątrobowych) do cięższego (objawy kliniczne) oraz czynności szpiku kostnego (głównie zaburzenie produkcji płytek krwi. Nie stanowi to przeciwwskazania do podjęcia terapii, ale należy przestrzegać zaleconych przez neurologa i dermatologa zasad kontroli podczas przyjmowania leków (okresowe badanie morfologii krwi oraz enzymów wątrobowych) i postępowanie zgodne z wynikami. Dodatkowo, co pewnie już Pani usłyszała od dermatologa, przypominam o potencjalnie szkodliwym działaniu izotretinoiny na płód i konieczności stosowania SKUTECZNEJ antykoncepcji. Pozdrawiam.