Stosowanie Amoksycykliny, Tardyferonu, Vitaminer i kwasów DHA w 24 tygodniu ciąży

Witam Jestem w 24 tygodniu ciąży mam przepisane drazy dziennie amoksycyline,do tego tardyferon raz dziennie do tego jeszcze vitaminer osobno witaminy i osobno kwasy dha czyli dwie tabletki,czyli 5 tabletek dziennie.czy to nie zaszkodzi dziecku albo mi?dziękuję

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Leki w ciąży stosuje się według zasady, która mówi o tym iż należy ocenić korzyści i ryzyko. Jeżeli te pierwsze przewyższają drugie należy stosować leczenie. Warto jeszcze dodać, że nieleczona choroba także może zaszkodzić dziecku. .