Stosowanie antybiotykoterapii na stan zapalny dziąseł po ekstrakcji zębów

Witam,mam na imie Renata.Mam pytanie,obecnie jestem po ekstrakcji zebow i mialam delikatny stan zapalny,lekarz stomatolog przepisala mi amoxicillin,ktory mam jeszcze na 2e doby.Problem w tym,ze mam wrazenie,ze stan zapalny raczej sie poglebil niz zanika.Mieszkam teraz w Anglii i to nie takie proste tu isc na konsultacje,a mam z Polski jeszcze lek o nazwie DALACIN C.Jaki odstep owinien byc miedzy tymi antybiotykami?Dziekuje za odpowiedz,pozdrawiam.

Witam!
Jeżeli po 48 godz (dwie doby) od podania pierwszego antybiotyku nie ma żadnej poprawy,antybiotyk można zmienić od razu! Dalacin jest skutecznym preparatem w podobnych Pani przypadkach.Jeśli ma Pani dawkę 300,proszę zażywać co 8 godzin po 1 kapsułce, ewentualnie co 12 godzin po 2 kapsułki. Jeśli ma Pani dawkę 600 zażywać co 12 godz po jednej kapsułce.Stosować przynajmniej 6 dni! Nie zaszkodzi też delikatne płukanie jamy ustnej preparatem odkażającym (w aptece bez recepty),albo odkażającym sprayem! Pozdrawiam.