Stosowanie antybiotyku Canbiox a picie alkoholu

Witam.  Od srody 18.01 biore antybiotyk CANBIOX 500mg azithromycinum.  Dzis tj.19.01 o 9 rano wzielam druga tabletke jutro 20.01 mam studniowke i wiadomo studniowka raz w zyciu i chcialoby sie wypic . czy gdybym jutro 20.01 nie wziela trzeciej tabletki i wypila to zagrazaloby to mojemu zdrowiu ? Czy picie z tym antybiotykiem jest bezpieczne ? Pomocyy.

Przerwanie jest wykluczone, jeśli wprowadzona antybiotykoterapia ma przynieść efekty. Lek podawany jest w pewnym okresie, w którym stężenie antybiotyku musi osiągać pewną granicę. Jeśli przestanie Pani stosować lek, istnieje prawdopodobieństwo, że nie tylko nie zadziała, ale i szczep bakterii na który został zastosowany, może się uodpornic na azytromycyne.
Antybiotyk może powodować działania niepożądane w połączeniu z alkoholem, dlatego jest to niezalecane. Wszystko zależy od konkretnego organizmu, jednak nigdy nie jest to bezpieczne.