Stosowanie antydepresantów a wynik testu ciążowego

Witam, mam 34 lata i 1 dziecko. Ostatnią miesiączkę miałam 12 października. Od kilku miesięcy biorę antydepresanty. 5 listopada robiłam test ciążowy - negatywny. Moje cykle występują co 23 dni. Czy antydepresanty mogą wpływać na wynik testu.

Lek. Paweł Baljon

Witam. Stosowanie tego typu leków nie ma wpływu na wynik test, może jednak przyczyniać się do powstania zaburzeń hormonalnych których następstwem są zaburzenia miesiączkowania.