Stosowanie Biofuroksymu domięśniowo a wynik MPV w morfologii krwi

Witam, biorę biofuroksym domięśniowo 2 razy dziennie. Ostatni zastrzyk miałam wczoraj o 18. Dziś o 8.30 rano pobrano mi krew do morfologii. MPV wyszło 7,2 , a norma jest ok 8 wzwyż w moim laboratorium. Czy mam się czym martwić, czy ten lek mógł wpłynąć na wynik badania?

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Pani,
Jeśli pozostałe parametry morfologii są w normie to parametrem MPV o takiej wartości nie należy się martwić.