Stosowanie błonnika a odchudzanie

Czy stosowanie blonnika np. Colon c w przypadku odchudzenia ma sens? Jako tzw. zapychacz żołądka? Czy suplementy diety tego typu sa skuteczne? I nieszkodliwe? Oczywiście plus zbilansowana dieta. Bardzo proszę o wypowiedz.

Witam! Dobrze zbilansowana dieta, bogata w naturalny błonnik z warzyw głownie surowych, produktów zbożowych z pełnego przemiału, owoców, orzechów dostarcza odpowiednie ilości błonnika. Bardzo ważne, aby stosując dietę bogatą w błonnik przyjmować odpowiednie ilości płynów bez cukru, dzięki czemu błonnik może spełnić swoją funkcję (pęcznieć). Preparat wymieniony wg producenta zawiera także probiotyki, też można dostarczyć spożywając jogurty PROBIOTYCZNE i mleko acidofilne. Polecam urozmaiconą dietę zamiast inwestować z suplementy. Poza tym samo zapchanie żołądka często nie wystarcza, gdyż wielokrotnie po spożyciu obiadu przychodzi ochota na słodycze - mimo, że jesteśmy najedzenia. Zwykle problemem jest apetyt a nie głód, a to już zaczyna się w głowie. Niestety silna wola i praca nad zachciankami to podstawa w zmianie nawyków żywieniowych. Pozdrawiam

Każdy suplement, generowany w laboratorium, może wywoływać "jakieś skutki uboczne". Uważam, że zdecydowanie lepiej jest jeść 5 posiłków na dobę i pamiętać, aby w każdej porcji były warzywa i gdzie nie gdzie owoc. W ten sposób dostarczy Pani sobie błonnika w sposób zupełnie naturalny i na pewno nie rozleniwi Pani swoich jelit. Niestety suplementy działają w sposób taki, że np. mogą spowodować, że Pani jelita, nie będą chciały aktywnie pracować, kiedy przestanie Pani brać tego typu środki, tzn. w jakimś stopniu uzależnią się. Proszę pamiętać, też o tym by spożywać ok. 1,5 litra wody na dobę, najlepiej niegazowanej.
Błonnik jest "zapychaczem", ponieważ pęcznieje i daje poczucie sytości, ale trzeba mimo wszystko pamiętać by o określonych porach j jeść zdrowy posiłek-tylko wtedy ma to sens. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Absolutnie nie jest to wskazane. Tego typu suplementy tylko rozleniwiają jelita i prowadzą do błędnego koła - za chwilę bez tego suplementu Pani jelita zupełnie przestaną pracować. Dieta i aktywność fizyczna - to jedyne skuteczne sposoby na trwałe i zdrowe schudnięcie.

Witam, jesli dieta jest "zbilansowana" żadne suplementy nie są konieczne. colon C to środek który doskonale się sprawdza w przypadku uporczywych zaparć, a błonnik jest zawarty w naturalnych produktach:pełnoziarnistym pieczywie, kaszach, brązowym ryżu, razowym makaronie czy w warzywach. życzę smacznego i pozdrawiam :)

Witam serdecznie,

Suplementy diety zawierające błonnik nie sa szkodliwe o ile nie zostaną przedawkowane a Pani nie ma indywidualnych przeciwwskazań do ich stosowania np wrażliwego żołądka, problemów jelitowych itp. Przedawkowanie błonnika może spowodować biegunki lub w drugą stronę zaparcia. Ważne tez aby przy diecie bogatej w błonnik dostarczać odpowiedniej ilości płynów. Zalecam pić około 1,5 do 2l czystej wody mineralnej dziennie. Błonnik poprawia perystaltykę jelit oczyszcza z toksyn i wypełnia żołądek dzięki czemu hamuje apetyt na podjadanie pomiędzy posiłkami. Tak jak Pani wspomina jest dobrym ,, zapychaczem żołądka'' ponieważ pęcznieje w nim i zapewnia uczucie sytości na dłużej. Dużo błonnika znajdzie Pani również w produktach spożywczych, owocach ,warzywach.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Mgr Anna S Dietetyka

Witam, suplement Colon C jest nieszkodliwy, ponieważ to zmielone nasiona babki jajowatej, więc naturalne i zdrowe. Dodatkowo ma frutkoligosacharydy i bakterie mlekowe. Dlatego używanie preparatu jest bezpieczne i poprawia perystaltykę jelit. Jednak drugie pytanie, czy jest pomocne w odchudzaniu. Nie znam pani diety, więc ciężko mi to określić. Jednak dobrze skomponowana dieta, z warzywami, owocami, otrębami, produktami pełnoziarnistymi i nabiałem na spokojnie dostarczy pani wszystkich składników i błonnika i wspomoże odchudzanie. Nie trzeba dodatkowo suplementować się Colon C czy innym błonnikiem. Nasiona babki jajowatej można kupić w sklepach zielarskich i wychodzą sporo taniej, jeśli już pani koniecznie chce je spożywać. Podobnie działają nasiona babki płesznik, otręby żytnie, czy płatki błonnikowe popite dużą ilością wody. Pęcznieją w żołądku dając uczucie sytości na dłużej. Jednak wystarczy spożywać ok. 5 posiłków dziennie, aby przerwy między posiłkami były na tyle małe, by głód nie występował. Pozdrawiam

Witam. Jeśli ma Pani odpowiednią ilość naturalnego błonnika w diecie, tzn. ciemne pieczywo, płatki owsiane, surowe warzywa, to nie ma potrzeby dostarczać jeszcze go w postaci suplementów diety. Dużo lepszym rozwiązaniem jest np.dodatek otrąb pszennych do jogurtu spożywanego jako przekąska na podwieczorek.(też jest to dużo tańszy produkt, a otręby pszenne w 100 g maja 42 g błonnika). Przesada w spożywaniu błonnika stwarza zagrożenie, zbyt słabego wchłaniania się substancji odżywczych z jelit, w myśl zasady co za dużo to nie zdrowo...

Witam, błonnik ma przede wszystkim za zadanie wypełnić żółądek, dzięki temu czujemy się szybciej syci, mniej zjadamy i chudniemy oiraz pobudza perystaltykę jelit. Jezeli nasza dieta jest uboga w błonnik (warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty) to z pewnością taki suplement nie zaszkodzi. Należy pamiętać o odpowiedniej diecie i wypijaniu odpowiedniej ilości wody oraz o wysilku fizycznym- nic tak nie pomaga w odchudzaniu.