Stosowanie Concoru na zaburzenia rytmu serca

Witam.Od kilku lat biorę Concor 2,5(zaburzenie rytmu serca) przez dłuższy czas stosowałam tabletki antykoncepcyjne,jednak po zmianie ginekologa nie przepisał mi ich.Twierdząc że są dla mnie zabójstwem.Chciałabym poznać opinię Pana Doktora,czy mogę zażywać tabletki antykoncepcyjne czy lepiej nie.Wszystkie wyniki w normie.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Doustna antykoncepcja hormonalna może być przyczyną wielu powikłań, dodatkowo tendencja do występowania zaburzeń rytmu serca może prowadzić do wystąpienia m.in. epizodu zakrzepowo-zatorowego. Proponuję porozmawiać z ginekologiem o innych metodach regulacji poczęć.