Stosowanie Convulexu na nerwicę

Dzień dobry.oto moje pytanie( lekarz przepisał mi lek convulex kwas wapolinurowy.cierpienia na nerwice.a przecież ten lek stosuje się przy chorobie padaczki.wiec dlaczego mi go przepisał?mam obawy przed ubraniem tego leku,gdyż boje się ze może spowodować wzrost masy ciała i wypadanie włosów.i moje ostateczne pytanie,czy ten lek naprawdę powoduje tycie ?niechce utyc ponieważ dopiero co dietetyczka wyprowadziła mnie z diety na której dużo schudlam z powodu nadwagi,a teraz boje się przyjmować

Renata GrzechociĹska

Kwas walproinowy jest również lekiem normotymicznym stabilizującym nastrój. Jeśli Pani obawia się działań niepożądanych proszę skonsultować to z lekarzem, który przepisał Pani lek. Być może zastosuje leki z innej grupy. Warto pomyśleć również nad psychoterapią.

Lek ten jest stosowany przez psychiatrów jako stabilizator nastroju. Rzeczywiście, wśród działań niepożądanych jest tycie i wypadanie włosów. Nie każdy pacjent tak reaguje, ale jeśli ma Pani niepokój to trzeba poprosić lekarza o zamianę leku.