Stosowanie Cosmelanu podczas karmienia piersią

witam chcialam sie dowiedziec czy moge stosowac cosmelan w trakcie karmienia piersia a jesli Nie to dlaczego? P.S jestem w trakcie stosowania tego zabiegu i nie widze poprawy i nie wiem czy to przez hormony czy dlatego iz jeszcze musze poczekac kilka tygodni,a stosuje juz go 5 tyg. dziekuje za odpowiedz Edyta

Większość zabiegów z zakresu medycyny estetycznej nie powinna być wykonywana w trakcie ciąży i karmienia piersią. Wszystkie tego typu preparaty jak Cosmelan nie były nigdy testowane u kobiet w tym stanie. Pomimo że przenikalność do krwioobiegu składników Cosmelanu jest niska to nie wiadomo jak one zadziałają na płód. Na pewno część dotrze do dziecka. Czym większą powierzchnie Pani pokrywa kremem tym więcej dostaje się do krwi. Czy warto ryzykować coś tak cennego jak zdrowie dziecka ?