Stosowanie Depakine Chrono, Cital, Propranolol, Trittico, Divascan a zdrowie wątroby

Witam. Biorę leki: depakine chrono, cital, propranolol, trittico, divascan. Moje pytanie brzmi: czy to nie za dużo dla mojej wątroby? Trochę się o nią martwię, bo kuracja lekami jeszcze trochę potrwa, a nie chcę mieć późniejszych problemów z wątrobą. Muszę także zaznaczyć, że mój ojciec zmarł na raka wątroby (na pewno nie było to spowodowane zbyt dużą ilością alkoholu). Czy już teraz mam jakoś zadbać o wątrobę? Czy mam powiedzieć o swoich obawach lekarzowi, a jeśli tak to jakiemu?

W przypadku kwasu walproinowego, który wykazuje wiele działań niepożądanych, szczególnie narażona jest wątroba. Przebyte choroby w rodzinie są dodatkowym czynnikiem ryzyka. Warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który zalecił farmakoterapię.
Dodatkowo warto wykonać próby wątrobowe, badanie to umożliwia kontrolowanie poziom enzymów wątrobowych, które mogą ulegać zmianie w przypadku nieprawidłowości funkcjonowania narządu.