Stosowanie diety Dukana a jej zalety i wady

Witam. Mam 18 lat, 175 cm i ważę 82 kilo. Od ok 3 lat staram się zejść z wagi. Stosowałam dietę Dukana ( niestety, tylko I faza) oraz dietę Kopenhaską, ale wszystkie zrzucone kg wróciły. Choruję na Hashimoto i mam leukopenię. Sport uprawiam, odżywiam się zdrowo. Proszę o jakąś radę.

Dzień dobry. Odradzam stosowania diet typu Dukan. Jest to dieta niefizjologiczna, która pogarsza prace m.in. wątroby i nerek. Najczęściej powoduje spadek masy ciała, ale również jej ponowny wzrost. Polecam zapoznać się z ogólnymi zasadami prawidłowego żywienia, które można znaleźć w poniższej zakładce http://diet-coaching.xaa.pl/jestes-tym-co-jesz-zadbaj-o-swoje-zdrowie-wyglad/ Zapraszam do zadawania pytań. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

W przypadku Hashimoto restrykcyjne diety takie jak kopenhaska czy Dukana nie są wskazane. Zapewne zaburzyła sobie Pani metabolizm tymi wszystkimi dietami, proszę udac się do dietetyka, który pomoże Pani unormowac metabolizm.

Witam. Odradzam stosowanie diety Dukana, ponieważ powoduje ona bardzo duże uszczerbki na zdrowiu np kłopoty z nerkami. Proponuje udać się do dietetyka który ułoży odpowiednio zbilansowaną dietę do Pani jednostek chorobowych a tym samym sprawi, że będzie Pani chudnąc od 0,5 do 1 kg tygodniowo bez efektu jo-jo. Pozdrawiam serdecznie.