Stosowanie diety przy depresji

Witam,od 3 lat dręczy mnie depresja i z całych sił próbuje się jej pozbyć. Dowiedziałem się,że bardzo duży wpływ ma tutaj dieta. Mógłby ktoś polecić jakąś książkę traktującej o diecie najlepszej na depresję. Szukałem w internecie,ale nie znalazłem. Zaznaczam,że nie chce porad typu "jedz to i to". Chce się sam zapoznać z tematem od deski do deski. Z góry dziękuję za pomoc

Dzień dobry,

Dieta NIE wyleczy Pana z depresji.
W zależności od przyczyn zaburzeń afektywnych leczenie opiera się na farmakoterapii i/lub psychoterapii. Najlepiej jak uda się Pan do lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty, którzy po osobistym badaniu będą w stanie zaproponować Panu odpowiednie postępowanie.

Obawiam się, że nie znajdzie Pan takiej pozycji, szczególnie w języku polskim. Wynika to z faktu, iż wiedza o związku diety z depresją jest stosunkowo nowa, nadal prowadzone jest wiele badań, które dopiero mają ustalić jak naprawdę należy postępować aby pacjentom pomóc.
Jedyne co mogę Panu na dzień dzisiejszy polecić (biorąc pod uwagę Pana miejsce zamieszkania) to wizytę w Centrum Dietetycznym Dietific, gdzie na podstawie wywiadu postaramy się Panu pomóc w dobraniu diety na bazie najbardziej aktualnej wiedzy dietetyczno - medycznej i udzielimy odpowiedzi na wszystkie nurtujące Pana pytania.
Gdyby był Pan zaintersowany zapraszam do konkatu z nami:
www.dietific.pl
tel. 794-400-929