Stosowanie Euthyroxu a nadczynność tarczycy

Witam  tsh 5,91 (0,27-4,2) , a -tpo 13,34 (<34), usg tarczycy po wymiarach podejrzenie Hashimoto. Odebralam dzisiaj wyniki krwi juz w uk ( 2 tyg roznicy miedzy polskimi a uk) tsh 1,85 (0,35-5,5) a-tpo <33 (0,61) i oczywiscie pani doktor w uk powiedziala ze jest wszystko w normie i nie powinnam brax euthyroxu zeby nie wpasc w nadczynnosc. Czy powinnam isc jeszcze raz do polskiego lekarza? Co mam teraz zrobic?Bardzo dziekuje za pomoc

Czy w okresie pomiędzy badaniami krwi przyjmowała Pani Euthyrox? Jeśli tak, to normalizacją TSH jest wynikiem jego stosowania i należy kontynuować leczenie. Jeśli oba badania są jeszcze przed rozpoczęciem leczenia proszę wstrzymać się z przyjmowaniem Euthyroxu i oznaczyć TSH obraza-TG i fT4 za 2-3 miesiące.