Stosowanie globulek dopochwowych Pimafucin przed porodem

Czy można przyjmować globulki dopochwowe Pimafucin tuż przed porodem (szyjka rozwarta, czop odszedł)?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli preparat został zalecony przez lekarza ginekologa to proszę wdrożyć terapię.

Witam.

Nie ma przeciwwskazań. Można stosować globulki do samego porodu. Każdy przypadek wymaga jednak indywidualnego podejścia w związku z czym radzę również porozmawiać na ten temat ze swoim lekarzem prowadzącym przed zastosowaniem leku.

Pozdrawiam.