Stosowanie globulek Macmiror przez kobietę w 13. tygodniu ciąży

Witam jestem w 13 tygodniu ciąży. Mam infekcję. Zazyłam 3 globulki Macmiror, ponieważ zostały mi z poprzedniej kuracji. Jednak nie przemyślałam tego i nie sprawdziłam, czy mozna je brac w ciazy. Wziełam tylko 3 - czy mogły niekorzystnie wpłynac na dziecko? Czy mozna brac Macmiror w ciazy?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Macmiror to lek składający się z nifuratelu i nystatyny. Nifuratelu nie można stosować w I trymestrze ciąży, ale doustnie (p.o. znaczy doustnie).
"Ciąża i laktacja: Nie stosować p.o. w I trymestrze ciąży. W II i III trymestrze
i w okresie karmienia piersią należy dokładnie rozważyć korzyści i ryzyko
wynikające z leczenia p.o. nifuratelem. Warto skonsultować się ze swoim ginekologiem.

Szanowna Pani,
stosowanie jakichkoliek leków w ciąży powinno być zkonsultowane z lekarzem prowadzącym.
Lek nie powiniem zaszkodzić, ale czy był to odpowiedni lek do rodzaju infekcji.
Proszę nie leczyć się w ciąży samemu.