Stosowanie Glucophage a leczenie trądziku

Witam. Mam PCO. Brałam Flutamid i Glupocophage. Wtedy przestałam mieć trądzik, . Lekarz polecił mi je odstawić na jakis czas. Problemy wróciły. Przepisał mi Verospiron, Vibin Mini. Kiedy trądzik nie ustawał dodał znowu-Glucophage xr500. Miał mi on pomóc pokonać trądzik. Biorę leki 5 dni i nie widzę żadnej poprawy, a w internecie nic nie pisze, ze Glucophage pomaga leczyć trądzik. Czy Glucophage pomaga w leczeniu trądzika,czy efekty są widoczne dopiero po jakimś czasie?. Proszę o pomoc.

Mikołaj Cyganok

Witam! Metformina, która jest substancją aktywną leku Glucophage jest stosowana w leczeniu PCOS. Istnieją doniesienia o tym, że Metformina stosowana u kobiet z PCOS, w niektórych przypadkach obniżała poziom androgenów, których z kolei wysokie stężenie może być również przyczyną m.in. trądziku.