Stosowanie Ibupromu w 9 tygodniu ciąży

Jeżeli jestem w 9 tygodniu ciąży czy mojemu dziecku mogły zaszkodzić tabletki przeciw bólowe ibuprom zażyłam ich 5 kapsułek ale nie od razu tylko w od stępie dni jestem strasznie przestraszona proszę o szybką odpowiedź

Zalecałbym dokładne badanie ultrasonograficzne w 1 trymestrze (11,1-13,6 tyg) z oceną serca - uwaga, musi być to dobry specjalista (najlepiej z certyfikatem FMF) z dobrym sprzętem. Kolejna dokładne badanie usg w 18-22 tygodniu, czasami uzupełniane o badanie echokardiograficzne płodu, w przypadku wątpliwości specjalisty położnika.