Stosowanie Iladian Direct Plus na infekcje grzybicze

Dzień dobry, mam problem.Proszę o odpowiedz lekarza.Na wstępie chcę powiedzieć że jestem osobą niepełnosprawną. Otóż kupiłam tabletki dopochwowe Iladian Direct Plus - na infekcje grzybicze. Na ulotce pisało żeby umieścić je głęboko w pochwie, ja umieściłam je trochę tak z boku , w okolicy jajnika i mam wobec tego pytanie, czy ta tabletka się rozpuści jak umieściłam ją trochę z boku(w okolicy jajnika). Jestem osobą niepełnosprawną (hipochondrykiem) więc się martwię, proszę o odpowiedz lekarza.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma obaw o działanie tabletki w tej sytuacji.