Stosowanie Inozytolu przy lękach

Witam chciałby zapytać o stosowanie inozytolu witaminy b8 na różnego rodzaju lęki ( np w zaburzeniach osobowosci czy nerwicy) czy jest to lek bez recepty, jakie dawki można przyjmować i czy jest to lek bezpieczny? Dziekuje.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Badanie przeprowadzone przez Jonathana Beniamina, szefa, wydziału psychiatrii z Barzilai Medical Center w Aszkelon, w Izraelu wykazały, ze witamina B8 może pomóc złagodzić stres. Pacjenci ciepiący na na ataki paniki i agorafobie otrzymywali od 12 do 18 g inozytolu. Po miesiącu, u osób otrzymujących inozytol zaobserwowano mniej ataków paniki w porównaniu do grupy, która dostawała placebo. Zapotrzebowanie dzienne na inozytol wynosi ok. 300-500 mg.

Witam Serdecznie,

Sugeruję zasięgnąć porady u lekarza.

A z mojej strony zachęcam mocno do podjęcia terapii poznawczo-behawioralnej.

Z pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej