Stosowanie krążka antykoncepcyjnego bez przerwy na krwawienie

Witam.Mam pytanie - czy mogę stosować krążek nuvaring bez przerwy na krwawienie? Mam bardzo bolesne miesiączki,nawet jeśli biorę anty. Nie mogę poradzić sobie z bólem,a pracuje.Zapomniałam spytać ginekologa. A nie wiem czy mogę i jakie mogą być tego konsekwencje?Mam jeszcze problem- przed miesiączką (ok tydzień) mam zimny pot, boli mnie podbrzusze (boli cały miesiąc,ale druga połowa cyklu jest gorsza) i jak jem to nie czuję,że jadłam .. Anty nie pomogły, co może jeszcze pomóc?Proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie wykonywanie przerwy jest oczywiście dozwolone ale należy pamiętać aby nie czynić tego ciągle. Razy czy dwa owszem, jednak częstsze omijanie przerwy może skutkować zaburzeniami hormonalnymi. W związku ze zgłaszanymi dolegliwościami sugerowałbym wykonanie USG