Difadol w 3 trymestrze ciąży

Jestem w III trymestrze ciąży. Dzisiaj zakrapiałam mamie oko kropelkami Difadol. Za pierwszym razem nie trafiłam do oka i wytarłam tę kroplę ręką. Później przeczytałam w ulotce, że "Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane w III trymestrze ciąży, z powodu ryzyka przedwczesnego zamknięcia u płodu przewodu tętniczego oraz zahamowania czynności skurczowej macicy." Jestem przerażona bo rękę umyłam dopiero po ok. 15 minutach i nie wiem czy nie zaszkodziłam dziecku. Czy to możliwe, że jeśli krople Difadol spadły mi na rękę to w jakiś sposób wchłonęły się do organizmu i zaszkodziłam w ten sposób dziecku? A może za bardzo panikuję i takie przeniknięcie leku do organizmu nie jest możliwe? Bardzo się teraz boję, że przez moją nieuwagę coś złego mogło się stać dziecku... Czy to możliwe? Bardzo proszę o odpowiedź i informację co powinnam teraz zrobić.

Małgorzata Panek

Jeśli krople nie dostały się na śluzówki, a jedynie na nieuszkodzoną skórę, to lek nie miał szansy wchłonąć się do Pani krwi. Proszę zachowywać ostrożność przy stosowaniu leków.
Pozdrawiam