Stosowanie leków antydepresyjnych i odczuwanie skutków ubocznych

Witam, Mój tata bierze tabletki antydepresyjne ponieważ ciągle uważał ze boli go brzuch. 2 razy próbował popełnić samobójstwo. klika dni temu wyszedł ze szpitala psychiatrycznego, gdzie zrobiono mu szereg badan i powiedziano nam ze on sobie to wszystko w głowie wymyśli.przyjmuje leki które przepisano mu w szpitalu ale ciągle jest przygnębiony, myśli o tym ze coś z nim jest nie tak, kreci mu sie w głowie, ma nudności ( tak jak pisze na ulotkach tabletek o skutkach ubocznych) co mamy dalej robić?

Dzień dobry,

W wypisie szpitalnym powinny być zalecenia dalszego postępowania dla pacjenta.
Zgaduję tylko - kontynuacja leczenia w Poradni Zdrowia Psychicznego (farmakoterapia i/lub psychoterapia).
Najlepiej jak Państwo porozmawiają z lekarzem prowadzącym, ponieważ to on zna osobiście Pani ojca i jego historię leczenia.