Stosowanie leków na ciśnienie i powrót nerwicy

witam.biore telmizek na cisnienie 80 rok czasu i beto 50zk 4lata pol tab. oraz promolan 1rok. ostatnio nerwica powraca i lekarz mi przepisal do tego hydroxyzyne 25mg.przy napadach nerwicowo/lekowe. jako sos.pytanie moje czy nic mi nie bedzie przy zmieszaniu z promolanem?

Witam,

jeśli leczy się Pan u różnych specjalistów, ZAWSZE i BEZWZGLĘDNIE należy informować lekarzy o innych zażywanych lekach. Proszę ponownie skontaktować się z lekarzem, który wypisał lek na nerwicę i poinformować go o zażywanych lekach z prośbą o opinię dotyczącą ewentualnej interakcji - prawdopodobnie nie będzie konieczności ponownej wizyty. Pielęgniarka może taką informację uzyskać od lekarza i przekazać Panu telefonicznie.

Proszę pamiętać, że w leczeniu nerwicy/stanów lękowych bardzo skuteczna jest psychoterapia, w określonych przypadkach wspomagana lekami. Współczesne badania wyraźnie wskazują, że ewentualne połączenie tych dwóch form terapii daje zdecydowanie lepsze długoterminowe rezultaty niż samo stosowanie farmakologii, dlatego zachęcam Pana do skontaktowania się także z psychologiem/psychoterapeutą.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel