Stosowanie leków na depresję a złe samopoczucie

od 2 lat leczę się na depresje mimo to mam ataki lęku szczeg. w nocy biorę fluoxetynę, tegretol, permazynę ,ostatnio lekarz zalecił zmianę tegretolu na symlę ale po niej czuję się żle nie wiem co dalej robić???

Dzień dobry,
Psychoterapia to najskuteczniejsza metoda leczenia zaburzeń lękowych, gdyż zwalcza przyczyny, a nie tylko wycisza objawy (jak robią to leki uspokajające). Serdecznie ją Pani polecam.
Należałoby także ustalić, jakie objawy są u Pani przeważajace - depresyjne czy lękowe. To pozwoli dobrać odpowiednie metody leczenia, w tym odpowiednie dawki leków. Leki antydepresyjne w większych dawkach także pomagają obniżać lęk.
Proszę skonsultować się z psychiatrą.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.