Stosowanie leków na depresję i nerwicę a zaburzenia pamięci

Witam, Mam na imię Izabela. Mam 29 lat. Jakiś czas temu liczyłam się na depresję i nerwicę. Przyjmowałam leki miałam kilka razy zmieniane takie jak np. Perazyna, arketis, doraźnie sedan, afobam, zolpic na sen, ketrel. Chciałam zapytać czy leki te mogą spowodować uszkodzenie w mózgu, wpływać na pamięć i koncentrację spowodować rozdrażnienie? Od ok roku nic nie przyjmuję. Proszę o odp. Bardzo dziękuję.

Witam serdecznie, przede wszystkim to bardzo dobrze, że jest już Pani wolna od leków.
Nie ma Pani z pewnością uszkodzeń mózgu proszę się nie martwić. Objawy, o których Pani pisze mogę być jednak spowodowane odstawieniem leków. Myślę, że powinna Pani
skorzystać z psychoterapii, która pomogłaby Pani porawić koncentracją i zmniejszyć stan rozdrażnienia. Pewnie ma Pani w Jaśle jakiegoś dobrego psychoterapeutę lub psychoterapeutkę. Jeżeli nie to oferuję także konsultacje online.
Pozdrawiam miło

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
po tak długiej przerwie nie stosowania leków, nie występują już objawy uboczne a leki nie pozostawiają trwałych zmian w funkcjonowaniu. Proszę skorzystać z pomocy psychologa, aby usprawnić procesy poznawcze.
Pozdrawiam serdecznie
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl