Stosowanie leków na drożdżycę kamy ustnej u półrocznego dziecka

Witam moja półtoraroczna córka dostała drożdżycy zainfekowana jama ustna i język lekarz przepisał Nystan (Nystatin) wcześniej ten sam lekarz przepisał amoksyciline . 1. Czy stosować Nystatin z Amoksyciliną(jak zalecił lekarz)? 2.Czy podawać probiotyki? jakie? 3. Czy stosować dietę? jaką?

Milena Lubowicz

Można łączyć ze sobą te 2 leki. Bezwzględnie proszę podawać dziecku probiotyk, nie ma znaczenia jaki. Jeżeli chodzi o dietę to proszę podawać dziecku rzeczy miękkie np. kaszki, zupki czy budynie to, co łatwo będzie połknąć.
Pozdrawiam