Stosowanie leków na Helicobacter pylori

Czy przeciw helikobacter p. -wystarczyło brać te leki przez 7dni. xifaxan 2*2tab /7dni. Metronidazol 500 3x1tab /7dni . Pyatm dlatego że lekarzy dał mi te leki a badania laboratoryjne po.kilu dniach pokazały obecność h.p. przeciw ciała. I teraz nie jestem pewien czy mam znów udać się do lekarza ,jestem za granicą i to dla mnie dużo fatygi.czy ktoś z państwa może mi powiedzieć?dziękuję

Lek. Paweł Szadkowski

Przy eradykacji H.pylori należy stosować dwa antybiotyki (właśnie Metronidazol oraz inny, np. amoksycylina) oraz lek typu IPP przez 2 tygodnie, następnie już tylko IPP przez kolejne 2 tygodnie.