Stosowanie leków na nadciśnienie oraz astmę oskrzelową a spożywanie alkoholu

Zażywam Indix.toramide,polpril.ze względu na nadciśnienie tętnicze. Leczę się tez od lat 20 -tu na astmę oskrzelową.zażywając atrovent. foramed.W mojej rodzinie zbliża się wielka uroczytosc,powiązanaz zabawą i alkoholem. Mam 63 lata. Czy mogę wypic alkohol zażywając te leki?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczekiwania w tym pytaniu to odpowiedź twierdząca iż można spokojnie spożyć alkohol. Tego nie mogę jednoznacznie powiedzieć, jednak jednorazowy '' unik od zasad'' nie powinien być zgubny w skutkach.