Stosowanie leków na nerwicę natręctw u mężczyzny a planowanie dziecka

Witam, Czy jest jakieś badanie dzięki, któremu można sprawdzić czy leki brane przez mężczyznę mogą mieć wpływ na poczęcie dziecka? Są to leki zapisane przez psychiatrę na natręctwa i przyjmowane od 3 lat.

witam,
nie do końca rozumiem o jaki wpływ chodzi i nie pisze Pani o jakie leki chodzi, więc trudno o precyzyjną odpowiedź; zwykle zalecane są leki z grupy SSRI (leki p/depresyjne); nie wpływają one na jakość nasienia, ale mogą powodować zmniejszoną ilość ejakulatu, zaburzenia wytrysku czy wzwodu, więc po części mogą mieć wpływ na zajście w ciążę, ale obciążają już poczętego dziecka;
pozdrawiam